Közel egyszerre, csupán néhány hónapos különbséggel távoztunk korábbi munkahelyeinkről és szinte azonnal egymásra találtunk. Adott volt tehát két lelkes szakember, akik régóta ismerték és elismerték egymás szakmai tevékenységét, innen pedig a történet folytatása könnyen kitalálható. A Greenius ötlete Sárosi Eszter fejéből pattant ki, de a megvalósításba már közösen vágtunk bele. Olyan szolgáltatások kidolgozása volt a célunk, melyek túlmutatnak a megszokott hulladékgazdálkodási tanácsadáson, a nyilvántartás-adatszolgáltatás-engedélyezés minimum követelményein. Partnereink és mi magunk is többet akarunk tenni a környezet védelméért és a fenntarthatóságért nem csupán a hulladékgazdálkodás, de az oktatás és a társadalmi felelősségvállalás területén is. Erősségünk, hogy ehhez nem csupán a saját szakértelmünkre támaszkodunk, hanem a legjobb szakemberek bevonásával oldjuk meg a legbonyolultabb feladatokat is. A Greenius márkanév minőségi, komplex tanácsadói szolgáltatásokat jelent, olyan üzletet, mely mindkét fél számára jövedelmező és eredményes.
Sárosi Eszter
Mélyen elkötelezett vagyok a hulladékgazdálkodás és a fenntartható fejlődés iránt. Kizárólag körülményes elnevezésű szakképzéseken vettem részt, így lettem környezetgazdálkodási agrármérnök hulladékgazdálkodási szakirányon (2006, TSF-MVKK) és jogi szakokleveles környezetvédelmi szakember (2012, ELTE-JTK). A szakmai alapokat családi hulladékkereskedő kisvállalkozásunkban sajátítottam el, majd a diploma megszerzését követő 9 évben a hulladékipar érdekképviseleti feladatait láttam el a HOSZ ügyvezetőjeként, számos ma hatályos jogszabály megalkotásában aktív véleményformálóként vettem részt.
A Greenius partnereit segítem a jogszabályoknak való megfelelésben, a legmegfelelőbb hulladékkezelési megoldások és partnerek felkutatásában, közreműködök az optimális hulladékgazdálkodási rendszerek kialakításában. Találkozhattok velem előadóként konferenciákon, céges továbbképzéseken vagy a szakképzésben tanárként, vizsgabiztosként egyaránt. Szívemen viselem a környezetvédelmi szakképzés sorsát és alkalmanként a környezetvédelmi szakképzés jogi hátterével is foglalkozom. Alapítója és elnöke vagyok a Fiatal Környezetvédők Szakmai Egyesületének, felkért szakmai tanácsadóként közreműködöm az inGreen magazinnál.
Hankó Gergely
Idegenforgalmi menedzserként és közgazdászként (2006) végeztem első körben, de már a turizmus területén is az öko-, és falusi turizmus érdekelt a legjobban. Ezért is folytattam tanulmányaimat természetvédelmi mérnökként (2009). Közben 10 évet dolgoztam az ÖKO-Pack Nonprofit Kft. PR és Marketing vezetőjeként, ahol több zöld projekt szóvivőjeként álltam folyamatosan a média rendelkezésére, illetve komplett projektkoordinációt végeztem a projektek tartalmi fejlesztésétől kezdve a megvalósításig.
Az utóbbi időben egyre több cég zöldítésében vettem részt, ezért 2015 márciusában elvégeztem az ISO 14001 belső auditori képzését, hogy megismerjem egy vállalat miként tudja tevékenysége, folyamatai során a minimálisra csökkenteni a környezetre gyakorolt negatív hatásokat, továbbá hogyan tud összhangba kerülni az alkalmazott törvényekkel, jogszabályokkal és más környezetvédelemmel kapcsolatos előírásokkal. 2015-ben jött az új szerelem: A III. Tiszai PET Kupa. A formabontó projekt hulladékos szakértőjeként 2,5 tonna hulladékot termeltünk és szelektáltunk ki a Tisza árteréből, majd továbbadtuk hulladékhasznosító cégeknek. Most a tiszai hulladékprobléma nemzetközi megoldásán dolgozom a legnagyobb elánnal. A Vidék és a fenntarthatóság rajongójaként találtam ki és szerveztem meg a „Paraszt-Wellness” országos önkéntes programot, mely szemléletformáló, innovatív jellegének és széleskörű ismertségének köszönhetően elnyertem a Földművelésügyi Minisztériumtól a „Herman Ottó Innovátor-Díj”-at. Nagyon büszke vagyok erre a kitüntetésre!
2010-2013 között a Ma & Holnap folyóirat szerkesztőjeként próbálgathattam újságírói szárnyaimat, 2010-től a Magyar Újságírók Országos Szövetségének tagja is lettem. 2017 óta pedig az InGreen Magazin szerkesztőbizottságában ténykedem. Amerikai és spanyol tanulmányútjaim, munkáim sokat tettek hozzá mai látásmódomhoz és nyitottságomhoz. Alapítója vagyok a Fiatal Környezetvédők Szakmai Egyesületének, és az „Aztakeservit” Értékőr Egyesület Dunaföldvárnak. Felkért szakmai tanácsadója vagyok a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanácsnak.
2018 márciusa óta pedig a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének ügyvezető igazgatója lettem.